Fen Fakültesi Yaz Kampı / 22-26 Haziran 2015

Photo: Elif Tosun

mathFen bilimlerine ilgi duyan pek çok liseli öğrenci bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığı için bu meraklarını ertelemeyi ya da toptan terketmeyi düşünmektedirler. Kuşkuların başında ise fen bilimlerinin bir meslek olmadığı ve daha çok amatör ruhlu meraklı insanların kendi aralarında oynadığı bir oyun olduğu düşüncesidir. Her ne kadar fen bilimleri amatör ruhlu ve meraklı insanların bir oyun oynarcasına eğlenerek yaptıkları bir uğraş olsa da, tüm fen bilimciler yaptıkları işleri profesyonelce ve bir meslek disiplini içinde yaparlar. Ve yaptıkları işler karşılığında kendi başarı oranlarında hiç de azımsanmayacak paralar kazanırlar. Kısacası fen bilimleri meraklılarının çok eğlenceli bulduğu bir meslektir.

Bu yaz kampında fen bilimlerinin değişik alanlarındaki temel uğraşları fizik ve geleceğin araştırma konularını tanıtacağımız seminerlerin yanısıra bölüm sohbetleriyle de öğrencilerin profesyonel bilim insanlarıyla birebir konuşmalarını sağlayacağız. İlerde temel bilimler üzerine bir dalda çalışmak konusunda düşünceleri olan gençler de böylece Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi'nde sıradan bir günün nasıl geçtiği ve bir temel bilimcinin hayatını nasıl yaşadığı konusunda birinci elden bilgi sahibi olacaklar.

kimyaSeminerlerin ve bölüm gezilerinin bireysel ilişkilere olanak vermesi için öğrenciler iki küçük gruba ayrılarak program uygulanacaktır. Seminer başlıkları ve her iki grubun haftalık katılım programını burada inceleyebilirsiniz. Yaz kampına başvuru formunu şimdi doldurabilirsiniz.


 

  • Son gün olan 26 Haziran Cuma günü sabahı öğrenciler serbest olarak istedikleri bölüm ve hocayı ziyaret edebileceklerdir.
  • Programımız 26 Haziran Cuma günü öğle yemeğiyle sona erecektir.
  • Yaz okuluna katılan öğrenciler Üniversitemiz Sıhhıye ve Tunus servislerini ücretsiz olarak kullanabileceklerdir.
  • Başvuru kontenjanla sınırlıdır. Son başvuru tarihi: 12 Haziran 2015.